פריט אופנתי שכל אחד צריך להכיר: עדשות צבעוניות

העדשות הצבעוניות הן פריט אופנתי שנכנס לתחום האופטיקה בשנים האחרונות ומותאם לא רק לאנשים קצרי ראייה, אלא אף לאנשים שרואים היטב ורוצים לשנות את גוון צבע העיניים ולהתאים אותו לפרטי הלבוש שלהם.

על העדשות הצבעוניות במאמר הבא.

 

היתרונות של עדשות המגע הצבעוניות

עדשות צבעוניות עונות על צרכים רפואיים ועל צרכים אופנתיים כאחד. אנשים עם ליקויי ראייה שעד כה השתמשו בעדשות מגע שקופות לצורך ראייה בלבד, יכולים לבחור היום עדשות מגע צבעוניות ודקורטיביות על מנת להיראות במיטבם בדומה לאיפור הפנים, ענידת תכשיטים או שימוש בפריטים כמו ריסים מגנטיים המעניקים מסתורין לפנים. עדשות המגע עצמן הן אופטיות ומחליפות את הצורך להרכיב משקפיים. העדשות מורכבות מקרנית המותאמת בגודל לבעיית הראייה הספציפית אשר מסייעת להעצים את שדה הראייה, לשפר את הלקות ממנה סובלים ולהגן על העיניים מפני קרני ה- UVA של השמש. כאשר מדובר בעדשות מגע צבעוניות נכנס גם האלמנט העיצובי. אלו עדשות בעלות גוונים שונים המחזקים את הצבע הטבעי של העיניים.

 

למי מתאימות העדשות הצבעוניות?

העדשות הצבעוניות מתאימות לכל גיל ולכל מגדר גם אם לרוכשים אותם אין לקות ראייה. בישראל יותר בנות משתמשות בעדשות שממוצע הגילים הוא בין 12-25. הן גם נפוצות במדינות מוסלמיות כאשר הבורקה מכסה את כל הפנים והגוף ומה שנותר חשוף הן העיניים. במקרה הזה הנשים יכולות רק להבליט את עיניהן ובוחרות בעדשות הצבעוניות לצורך זה. לפיכך, העדשות הצבעוניות נועדות לחזק את גוון העיניים ולשפר את המראה החיצוני. ניתן לבחור בעדשות ירוקות או כחולות ולשנות את הגוון החום של העיניים וכיוצא בזה. בחירת גוון אטום או גוון בהיר ישפיע על שינוי משמעותי במראה הפנים. ניתן אף לבחור בעדשות צבעוניות שקולטות צבעים מסוימים. בשל כך ישנם לא מעט ספורטאים שצריכים לעקוב אחר כיוון הכדור ומסתייעים בהן.

 

ההשפעה של העדשות הצבעוניות על מי שאינו סובל מליקוי ראייה

כאמור, אין קשר בין עדשות צבעוניות ללקות בראייה. ניתן להתאים אותן ללקויי ראייה וניתן להשתמש בעדשות שאינן בנויות לצורך זה. בצורה כזו מי שאינו סובל מלקות ראייה לא צריך לחשוש שראייתו תיפגע. ניתן לשחק בצבעים ולרכוש עדשות שונות שיתאימו למצב הרוח, לבגדים, לאיפור ולאירועים שונים. הפיתוחים האחרונים הן עדשות בעיצובים מיוחדים המעניקים לעיניים מראה חתולי כמו עדשות צהובות או עדשות אדומות שהופכות את מראה הפנים לערפדי. עדשות אלו מתאימות לבילוי במועדונים, לתחפושות וליצירת מראה מהפנט ומקורי.

 

כיצד מתחזקים את העדשות הצבעוניות?

בדומה לעדשות רגילות, יש לנקות את העדשות הצבעוניות מדי יום בתמיסה מיוחדת מבלי להשתמש ברחיצתן במים תוך שמירה על היגיינת הידיים בעת הרכבתן. מומלץ לא להעביר את העדשות לאדם אחר ל מנת שלא ייווצר בהן זיהום שיגרום לדלקות בעיניים.

 

העין אדומה